De laatste twee tuinen van het tuinenreisje. Alweer twee weken geleden op 6 juli. Gelukkig hebben we de foto’s nog. Nog in Normandië, een half uurtje onderweg met de bus , kwamen we bij de laatste privé tuin van deze reis. Les Hetres in Offranville, net ten zuiden van Dieppe. Een heel klein dorpje, met smalle wegjes, de eigenaar kwam ons aan het begin van het dorp tegemoet en verwees ons naar het erf van een boerderij in de buurt. Vandaar liepen we een paar honderd meter achter hem aan naar zijn eigen huis en tuin. Daar kon de bus niet komen (niet stoppen). Met pluutjes liepen we door de zeer natte tuin, met veel struiken, mooie bomen, meanderende graspaden. Meneer vertelde e.e.a. en een van de deelneemsters vertaalde.






Echt een liefhebbers tuin, In de schaduw van een rij hoge beukenbomen, dat was de reden dat Bertrand Levasseur het huis, met weiland (en die hoge rij bomen dus) ruim 40 jaar geleden heeft gekocht. Een smalle diepe tuin is het nu geworden, met erom heen nog steeds veel velden en akkers.
Er was geen toilet en een mens moet wat, dus op weg naar de bus terug liep ik het landweggetje langs de boerderij even verder in op zoek naar een plasplekje. Die vond ik aan de rand van een vlas veld, we hadden er al vele vanuit de bus gezien, maar nog nooit de kans gehad van dichtbij te fotograferen. Nu dus wel. Zo leuk als die geel groene bolletjes.

