Route gewijzigd

We hebben nog een paar etappes van het Drenthepad staan, de meeste die vanuit ons het verst weg liggen. Met openbaar vervoer niet altijd makkelijk te bereiken. De nacht van vrijdag op zaterdag logeerde Edwin bij ons, en voor hij weer richting Utrecht vertrok wilde hij wel een stuk in Drenthe fietsen. Rond Norg en omstreken, waar vroeger de familie altijd op vakantie ging. Hij had de fiets achterop de auto.
Mooi te combineren: we reden met Edwin mee tot aan Diever en wandelden van daar uit naar Appelscha, geplande afstand 21,6 km. Edwin ging zelf fietsen in de omgeving. Het begin stuk van de wandeling ging door bos, en ik verbaasde me er al over dat de digitale ‘stip’ op de kaart in de route app, niet op de ingetekende route stond. ‘Komt omdat we midden in het bos zitten’, zei Eddy, ‘dan kan de GPS je niet vinden’. Maar een tijdje later, in een openere gebied, nog steeds ver van de route in de app. Terwijl we toch keurig bordjes ‘drenthepad’ volgden….

Wat blijkt? De route is flink veranderd, grote stukken zijn iets verder naar het westen uitgezet. En de route is iets langer geworden. Midden in het bos de nieuwe route gedownload (de gele) en verder gewandeld volgens deze lijn. Merendeel prachtig, sommige stukken nog wat saaier met veel naaldbomen. Staatsbosbeheer is zeer actief in het diverse maken van grote stukken van dit Drensch-Friesche Wold. Door het verwijderen van niet inheemse bomen als Amerikaanse eik en Japanse larix, en het afplaggen van opengevallen stukken, om hergroei van heide te bevorderen. Het zal hier in augustus met de bloeiende heide ook prachtig zijn. Vlak onder Appelscha is een stuk met een zandverstuiving, een grote zandbak, waar op een zonnige zaterdag middag veel gezinnen met jonge kinderen komen spelen. Met de Qliner naar Drachten, dan andere Q liner weer naar Groningen. En nog een laatste bus naar Haren. Het kan wel.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *