Helenium Tura

Een mooie bloeier voor de late zomer, begin herfst is helenium, of zonnekruid. Er zijn lage en hoge soorten in warme gele, oranje of soms donkerrode soorten. Bij de vroege bloeiers verschijnen de bloemen vanaf begin juli, soms zelfs eind juni, tot in augustus. Bovenaan de stengels gaan er steeds weer nieuwe knoppen open. Bij de late bloeiers kun je bloemen verwachten in augustus-september.

Een sterke soort is de helenium Tura. Daar hebben we twee flinke bossen van in de tuin, bijna 150 cm hoog. Ze staan nu in volle bloei. Als ik eraan denk zal ik volgend jaar in mei/ juni een deel van de stengels (met een derde) terugsnoeien, dan wordt de bos nog breder en bloeit een deel van de bloemen later.

De kleine oranje soort die ik heb bloeit vroeger, maar heeft wel moeite door de slakkenvraat in het begin van de zomer heen te groeien. Misschien nog op zoek naar een sterke donkere ….

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *