Pluk de dag

180 graden panorama, links pad waar we naar toelopen (het westen),
rechts pad waar we vandaan kwamen (oosten)

Als het mooi weer is, en je hebt de gelegenheid, ga vooral een stuk wandelen.
Afgelopen zaterdag was het koud, en zonnig. Met een extra laagje kleding aan, boterhammetje in de rugzak, wandelschoenen aan, gingen we lekker op pad.
Een rondje vanuit huis, rond het vlak bij ons gelegen Friesche Veen, een meer ontstaan door vroegere veenafgravingen, en naar de Onlanden, een prachtig natuurgebied bvan Natuurmonumenten.

De foto’s zijn gemaakt vanaf de zuidkant van het Friesche Veen, richting het noorden.

Op de laatste twee foto’s het nieuwe nest van de zeearenden. Het rommelige bosje bij het Friesche veen is sinds een paar jaar een broedplek voor een paar zeearenden. Kort geleden bij hevige wind was het oude nest uit de boom gewaaid. Mooi te zien dat het broedpaar weer aan het bouwen geslagen is. Vroeger was er een wandelpad door dit bosje heen, mede vanwege de zeearenden is dat niet meer voor publiek toegankelijk. Om de spectaculaire vogels rust te geven. Het wandelpad loopt nu over een dijkje om het bos heen, en vanuit de verte (de zuidkant van het meer) kun. je het nest bekijken. In de zomer kunnen we hier regelmatig de majestueuze vogels ook over het dorp zien vliegen. Prachtig.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *